Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponowny proces w sprawie wypadku, w którym zginęło 3 pracowników zakładu

fot. Przemysław Getka

W Sądzie Rejonowym w Szczytnie ma ruszyć ponowny proces w sprawie wypadku w jednym z zakładów na terenie gminy Świętajno, w którym zginęły trzy osoby. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu 2017 roku w miejscowości Długi Borek.

Pracownik zakładu przetwarzającego produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, dostał polecenie pobrania próbki w jednym ze zbiorników. W trakcie tej czynności stracił przytomność. Wtedy dwaj kolejni pracownicy weszli do zbiornika, żeby go ratować. Wszyscy trzej mężczyźni zatruli się siarkowodorem, którego stężenie wewnątrz zbiornika przekraczało dopuszczalne normy.

O nieumyślne spowodowanie śmierci trzech osób został oskarżony ich bezpośredni przełożony, brygadzista Mirosław W. Natomiast za niedopełnienie obowiązków i nie zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, odpowiadali przed sądem dyrektor zakładu Dariusz Ś. i specjalista BHP Radosław G.

W połowie ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Szczytnie wydał wyrok warunkowo umarzający postępowanie wobec trójki oskarżonych, ale to orzeczenie zaskarżył prokurator i pełnomocnik jednej z oskarżycielek posiłkowych.

Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpoznając apelację, uchylił wyrok sądu pierwszej instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Szczytnie. Dziś jest pierwsza rozprawa.

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, szczytno, proces
Wiemy, kiedy ruszy proces wójta i władz gminy Kurzętnik

Na 11 października wyznaczył nowomiejski sąd początek procesu pięciu osób, w tym wójta, zastępcy i b. przewodniczącego rady gminy Kurzętnik. Samorządowcy są oskarżeni o przekroczenie uprawnień...

Zamknij
RadioOlsztynTV