Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad rok temu w Łąkorzu zginęły dwie 15-latki. Sąd utrzymał wyrok

Fot. fotolia.pl

Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim w sprawie tragicznego wypadku z 3 kwietnia 2018 roku, w którym zginęły dwie 15-latki. Do wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Łąkorz na terenie gminy Biskupiec.

Na dziewczynki Julię i Martę jeżdżące po asfalcie na rolkach uderzył z dużą prędkością swoim audi Radosław G. Obie 15-latki zginęły, jedna na miejscu, druga po długiej reanimacji. 28-letniemu kierowcy zarzucono spowodowanie tej tragedii pod wpływem środków odurzających, w tym amfetaminy i ecstasy.

2 kwietnia tego roku sąd skazał mężczyznę na karę 10 lat pozbawienia wolności z zaliczeniem na poczet kary okresu tymczasowego aresztowania, a ponadto orzekł dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, nałożył obowiązek zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w kwotach po 15 000 zł.

Apelacje złożyli zarówno obrońca oskarżonego, jak i pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, wyrok, Łąkorz, sąd okręgowy w Elblągu, narokotyki
Ciąg dalszy sprawy śmierci niemowlęcia z Ełku. Rozpoczął się proces apelacyjny

W Białymstoku rozpoczął się proces apelacyjny w sprawie śmierci niemowlęcia z Ełku sprzed dwóch lat. Oskarżony o znęcanie się i zabójstwo ojciec dziecka w pierwszej instancji...

Zamknij
RadioOlsztynTV