Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad pół miliona wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze”

W ramach programu antysmogowego „Czyste Powietrze” złożono ponad 519 tys. wniosków na kwotę ponad 9,6 mld zł dofinansowania – poinformował Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodano, że ponad 3,7 mld zł wypłacono beneficjentom.

NFOŚiGW przekazał we wtorek na Twitterze, że od startu programu „Czyste Powietrze” złożono 519 434 wniosków na ponad 9 mld 666 mln zł. Od 29 października do 4 listopada złożono ponad 2 tys. wniosków na 48,4 mln zł.

Fundusz dodał, że do tej pory podpisano blisko 448 tys. umów na 8 mld zł dofinansowania. Beneficjentom wypłacono ponad 3,7 mld zł.

Celem programu „Czyste Powietrze” jest wymiana przestarzałych pieców grzewczych, tzw. kopciuchów na te bardziej ekologiczne, aby ograniczyć zjawisko niskiej emisji, której efektem jest smog. Oprócz dotacji do kupna nowego pieca pieniądze można otrzymać też na termomodernizację domów jednorodzinnych. Planowany budżet programu to ponad 100 mld zł.

 

Autor: M. Boroń (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ekologia, budżet, termomodernizacja, wymiana pieców, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Program czyste powietrze
Bliższe Spotkania – 08.11.2022

Świadomość ekologiczna i wymarzone mieszkanie - to tematy Bliższych Spotkań. Gospodarzami audycji byli Izabela Malewska i Maciek Świniarski. Lasy to nasze dobro narodowe, o które musimy...

Zamknij
RadioOlsztynTV