Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 8 milionów Polaków otrzyma wyższe emerytury i renty

W lutym osoby pobierające świadczenie od 4 920 do 12 800 zł otrzymają zwrot nadpłaconego podatku. Odbędzie się to z urzędu i automatycznie, nie trzeba składać wniosków – zapowiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak powiedziała Anna Ilukiewicz, rzecznik warmińsko-mazurskiego oddziału ZUS, w regionie zwroty otrzyma prawie 8 300 osób. Oddział ZUS w Elblągu wypłaci blisko 2 850 nadpłat podatku, a olsztyński oddział ponad 5 400.

Dla ponad 8 milionów, czyli prawie 94% emerytów i ponad 98% rencistów, od stycznia wypłata na rękę jest wyższa, a miesięczny wzrost w tej grupie świadczeniobiorców wynosi do 180 zł.

00:00 / 00:00

Świadczenie w wysokości do 2,5 tys. zł miesięcznie pobiera 3,7 mln emerytów oraz 1,4 mln rencistów. Osoby te nie zapłacą podatku dochodowego.

Emeryci nie muszą odwiedzać placówek ZUS, aby sprawdzić wysokość swojego świadczenia po zmianach. Mogą to zrobić z domu, logując się na Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), gdzie zamieszczone są paski wypłat świadczeń.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, renta, emerytura, emeryci, rencisci, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Miały być zyski ze złota i ropy. Zostało puste konto

76-latek z powiatu piskiego stracił oszczędności życia. Oszuści nakłonili go do zainstalowania na komputerze oprogramowania, dzięki któremu uzyskali dostęp do jego komputera. Pokrzywdzony poinformował policjantów, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV