Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miały być zyski ze złota i ropy. Zostało puste konto

Fot. fotolia

76-latek z powiatu piskiego stracił oszczędności życia. Oszuści nakłonili go do zainstalowania na komputerze oprogramowania, dzięki któremu uzyskali dostęp do jego komputera.

Pokrzywdzony poinformował policjantów, że tydzień temu zadzwoniła do niego kobieta, która przedstawiła się jako pracownik funduszu inwestycyjnego. Zaproponowała zainwestowanie pieniędzy w złoto i ropę naftową. Dzwoniąca bardzo dokładnie przedstawiła całą ofertę z możliwymi zyskami. W trakcie rozmowy nakłoniła pokrzywdzonego do zainstalowania na komputerze i telefonie oprogramowania AnyDesc. Udzielała dokładnych wskazówek, jak należy to zrobić poprawnie.

Poprosiła też o podanie danych personalnych niezbędnych do założenia konta, a następnie wpłatę na to nowe konto kwoty 1000 zł. Dwa dni później z tego samego „funduszu inwestycyjnego” zadzwoniła inna kobieta i poprosiła, aby na założone konto przelać tym razem kwotę 5000 zł. Pokrzywdzony dokonał drugiego przelewu. Kilka dni później z konta zgłaszającego dokonano dwóch nieautoryzowanych przelewów na kwotę 25 000 złotych

– relacjonuje nadkomisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji.

00:00 / 00:00

Ostatecznie 76-letni mężczyzna stracił 31 000 złotych.

Nie daj się złapać! Nie daj się oszukać! Animacja z okazji Dnia Babci i Dziadka

Składając seniorom życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka porozmawiajmy z nimi na temat tego typu oszustw, przedstawiając metody i schemat działania oszustów. Możemy ich w ten sposób uchronić przed utratą znacznych sum pieniędzy.

Redakcja: A. Niebojewska za K. Piasecka/KWP Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, senior
Wiemy, jak region wykorzysta dodatkowe środki unijne

Wiemy, jak zostaną podzielone dodatkowe unijne pieniądze dla województwa warmińsko-mazurskiego. Jak już informowaliśmy, Komisja Europejska przyznała regionowi 20 milionów euro. Komisja Europejska przyznała 6 polskim województwom...

Zamknij
RadioOlsztynTV