Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Ponad 300 tygrysów wystartowało w jednym z najtrudniejszych biegów w Polsce

Bieg Tygrysa. Fot. Łukasz Nikołajuk

8. Bieg Tygrysa rozpoczął w Orzyszu weekendowy Piknik Militarny. To jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych w Polsce.

Na czterech trasach rywalizowało ponad 330 osób, w tym ponad 100 żołnierzy ze stacjonującej w Bemowie Piskim Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Byli to Amerykanie i Chorwaci. Na najdłuższym dystansie 30 kilometrów uczestnicy biegli w wojskowych spodniach i butach, dodatkowo mieli 8-kilogramowe obciążenie, a na trasie musieli pokonać 100 różnych przeszkód.

Okazuje się, że trudne trasy nie przestraszyły uczestników.

Od XIX wieku Orzysz miał status miasta garnizonowego z poligonem w pobliskim Bemowie Piskim. W latach 70. XX wieku w miasteczku obok już stacjonujących jednostek wojskowych pojawiła się ta, z której Orzysz stał się najbardziej znany. W 1971 roku utworzono tam  Jednostkę Wojskową 1370 Oddział Dyscyplinarny, powszechnie znaną jako jednostka karna. Działała ona do 1991 roku.

Na poligonie w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu odbył się turniej Stalowej Sztangi, w którym rywalizowali  siłacze. Były też atrakcje dla najmłodszych m.in. Tor Małego Tygrysa.

Bieg Tygrysa. Fot. Łukasz Nikołajuk

Bieg Tygrysa. Fot. Łukasz Nikołajuk

 

 

Autor: W.Chromy/Newsroom
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Orzysz
Ekstremalnie i kulturalnie, czyli Piknik Militarny w Orzyszu

Bieg tygrysa, ekstremalna rywalizacja na poligonie, na którym szkolą się wojska NATO, wystawa sprzętu wojskowego, przegląd piosenki żołnierskiej. Na takie atrakcje można liczyć dziś i jutro...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV