Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 300 nowych miejsc pracy mają dać umowy podpisane w minionym roku przez W-MSSE

Grzegorz Smoliński – prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fot, Ł. Sadlak

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w 2018 roku 24 zezwolenia i decyzje na prowadzenie działalności gospodarczej.

Łączna wartość nakładów inwestycyjnych w firmach, które je uzyskały, ma wynieść 512 milionów złotych, a to pozwoli na utworzenie co najmniej 327 nowych miejsc pracy.

Prezes Grzegorz Smoliński poinformował,  że Strefa podpisała umowy z czterema dużymi przedsiębiorstwami, pięcioma – mikro, sześcioma – średnimi i siedmioma – małymi firmami. Dwa z zakładów otrzymały po dwie decyzje.

Pod względem kapitału przeważają polskie, a jeden zakład należy do Niemców. Największą inwestycję przeprowadzi firma Dekorglass z Działdowa, która za 156 milionów złotych zmodernizuje i rozbuduje hutę szkła w miejscowości Tur pod Bydgoszczą. Zamierza też zbudować zakład produkujący szkło piankowe, które jest nowoczesnym materiałem izolacyjnym.

Kolejną największą inwestycję w W-MSSE przeprowadzi firma Indykpol. Zadeklarowała, że za 120 milionów złotych rozbuduje istniejący w Olsztynie zakład przetwórstwa drobiu i wyposaży go w nowoczesne linie technologiczne.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, inwestycje, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, strefa, wmsse, smolinski, umowy, miejsca pracy
Wojewoda podsumował 2018 rok. „Przybywa inwestorów i powstają nowe miejsca pracy. Dzięki temu region rozwija się szybciej”

- Bolączką naszego regionu był zawsze fakt, że rozwijaliśmy się wolniej niż inni. Teraz udaje nam się eliminować poszczególne bariery rozwojowe, m.in. infrastrukturalną i gospodarczą –...

Zamknij
RadioOlsztynTV