Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 200 zakażeń w kraju. Na Warmii i Mazurach nowe przypadki w Elblągu, Olsztynie i 3 innych powiatach

215 zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 9 w województwie warmińsko-mazurskim odnotowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Współczynnik zakażeń w regionie wynosi 0,06 i jest taki sam, jak ogólnopolska średnia.

Najwięcej zakażeń w regionie – cztery – odnotowano w powiecie piskim. Dwa pozytywne wyniki testu na obecność SARS-CoV-2 były w Olsztynie, a po jednym w powiecie ostródzkim i giżyckim.

9 zakażeń

  • giżycki – 1
  • ostródzki – 1
  • piski – 4
  • Elbląg – 1
  • Olsztyn – 2

Wykonano ponad 58,5 tysiąca testów na obecność patogenu. W regionie – niemal 1 800. Najwięcej zakażeń w Polsce – 30 – jest na Mazowszu. W skali kraju wyzdrowiało 358 osób. Minionej doby w regionie zmarła jedna osoba zakażona SARS-CoV-2. Miała też choroby współistniejące. W kraju odnotowano 52 zgony, w tym 10 tylko z powodu COVID-19.

Dodajmy, że do tej pory w Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad 24,5 miliona osób, w tym prawie 10 milionów drugą dawką. W województwie warmińsko-mazurskim natomiast w sumie prawie 816 tysięcy, a po raz drugi – 303 i pół tysiąca. Minionej doby zaszczepiono natomiast ponad 7 tysięcy osób, a drugą dawką – 5 792.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, ministerstwo zdrowia, uwaga, koronawirus
Piłkarska reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją

Polska przegrała ze Słowacją 1:2 (0:1) w rozegranym w Petersburgu meczu grupy E mistrzostw Europy. Goście objęli prowadzenie w 18. minucie po samobójczym trafieniu Wojciecha Szczęsnego....

Zamknij
RadioOlsztynTV