DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją

Polska przegrała ze Słowacją 1:2 (0:1) w rozegranym w Petersburgu meczu grupy E mistrzostw Europy.

Goście objęli prowadzenie w 18. minucie po samobójczym trafieniu Wojciecha Szczęsnego. W 46. minucie wyrównał Karol Linetty. Zwycięską bramkę dla zespołu selekcjonera Štefana Tarkoviča w 69. minucie zdobył Milan Škriniar.

Żółta kartka – Polska: Grzegorz Krychowiak. Słowacja: Tomas Hubocan. Czerwona kartka za drugą żółtą – Polska: Grzegorz Krychowiak (62).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

Polska: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus (74. Tymoteusz Puchacz) – Kamil Jóźwiak, Karol Linetty (74. Przemysław Frankowski), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (85. Jakub Moder), Piotr Zieliński (85. Karol Świderski) – Robert Lewandowski.

Słowacja: Martin Dubravka – Peter Pekarik (79. Martin Koscelnik), Lubomir Satka, Milan Skriniar, Tomas Hubocan – Lukas Haraslin (87. Michal Duris), Juraj Kucka, Marek Hamsik, Jakub Hromada (79. Patrik Hrosovsky), Robert Mak (87. Tomas Suslov) – Ondrej Duda (90+1. Jan Gregus).

W następnym spotkaniu fazy grupowej biało-czerwoni zmierzą się w sobotę w Sewilli z Hiszpanami. Na poniedziałek zaplanowano także drugi mecz w grupie E – o godzinie 21 Hiszpania podejmie w stolicy Andaluzji Szwecję.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR/PAP

Więcej w piłka nożna, Polska, uwaga
Ojciec reprezentanta Polski mówi o atmosferze w kadrze przed pierwszym meczem Euro 2020

Pochodzący z Ostródy Paweł Dawidowicz, były piłkarz Sokoła, ma szansę zagrać w pierwszym meczu naszej reprezentacji na Euro. Jego ojciec - Marek Dawidowicz jest w tej...