Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 2 tysiące żołnierzy z Warmii i Mazur pełni służbę na granicy z Białorusią

Fot. 16 PDZ

Ponad 2 tysiące żołnierzy z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej pełni służbę na polsko-białoruskiej granicy. Mundurowi odpowiedzialni są m.in. za patrole i budowę ogrodzenia.

Jak poinformował na antenie Radia Olsztyn rzecznik dywizji major Marek Nabzdyjak, żołnierze z naszego województwa odpowiedzialni są za realizację kilku głównych zadań.

Żołnierze pełnią służbę na posterunkach obserwacyjno-ochronnych oraz prowadzą patrole ze strażą graniczną. Na granicy znajduje się obecnie ponad 2,4 tys. żołnierzy z jednostek 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

– mówił mjr Nabzdyjak.

00:00 / 00:00

Na granicy jest także kilkuset żołnierzy specjalistycznych jednostek inżynieryjnych, którzy budują tzw. zintegrowaną zaporę inżynieryjną.

Tylko minionej doby strażnicy graniczni odnotowali 682 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów – obywateli Iraku. Za pomoc w forsowaniu granicy ujęto 11 osób – trzech Irakijczyków, trzech Niemców, dwóch Ukraińców, Gruzina, Białorusina i Polaka.

Fot. 16 PDZ

Fot. 16 PDZ

Fot. 16 PDZ

Fot. 16 PDZ

Fot. 16 PDZ

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, granica, żołnierze, patrol
Leonard Krasulski: musimy bronić się przed napływem migrantów i ograniczyć ekspansję islamu

W jakiś sposób musimy bronić się przed napływem migrantów - mówił w Porannych Pytaniach poseł PiS z Elbląga Leonard Krasulski, z którym rozmawiał Marek Lewiński. Parlamentarzysta...

Zamknij
RadioOlsztynTV