Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 100 terytorialsów złożyło uroczystą przysięgę. To drugie w tym roku zaprzysiężenie WOT na Warmii i Mazurach

Fot. K. Olszewski

114 żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę w Giżycku. Wśród nich jest 36 kobiet.

Jest to drugie w tym roku zaprzysiężenie WOT na Warmii i Mazurach. Uroczystość na placu apelowym 2. batalionu zmechanizowanego zakończyła się defiladą pododdziałów. Terytorialsi zaprezentowali sprzęt, którym posługują się na szkoleniach. Stoiska promocyjne prezentują również: strażacy, policjanci i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Giżycku.

W 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej służy obecnie 1700 żołnierzy. W jej skład wchodzą 4 bataliony lekkiej piechoty: w Giżycku, Morągu, Braniewie i Olsztynie. Dowódcą jest płk Mirosław Bryś.

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej w kraju służy ponad 18 tysięcy żołnierzy. Ochotnicy stanowią 15 tysięcy, a żołnierze zawodowi 3 tysiące. Średnia ich wieku to 32 lata.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przysięga, WOT
Prawie 130 żołnierzy zasiliło szeregi Terytorialsów z Warmii i Mazur. Trafią do Braniewa, Giżycka i Morąga

Uroczysty apel z państwowymi elementami, a na placu żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W koszarach jednostki wojskowej w Olsztynie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych terytorialsów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV