Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pomagają pokrzywdzonym przestępstwem i uchodźcom wojennym z Ukrainy

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Tylko w kwietniu prawie 350 osób, w tym stu uchodźców, z Ukrainy skorzystało ze wsparcia elbląskiego Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W Elblągu mieści się Ośrodek Okręgowy.

Jest też 5 punktów lokalnych w województwie warmińsko-mazurskim. Działają w Ostródzie, Braniewie, Iławie, Działdowie i Nowym Mieście Lubawskim. Udzielana jest tam pomoc wszystkim osobom, które są ofiarami przestępstw. W tej grupie są także uchodźcy wojenni z Ukrainy.

Każda osoba, która po 24 lutego uciekła przed wojną może się do nas zgłosić i uzyska taką samą pomoc jak inni. Zainteresowanie jest bardzo duże, największe w Elblągu, a w mniejszych miastach proporcjonalnie mniejsze

– podkreśla dyrektor ośrodka, mecenas Anna Olszewska.

00:00 / 00:00

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oferuje pomoc prawną oraz wsparcie materialne. Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, który jest państwowym funduszem ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pomoc, Ukraina, Ukraińcy
Ćwiczenia Defender Europe 22 w Orzyszu. To sprawdzian sił NATO

7 tysięcy żołnierzy z państw NATO wzięło udział w manewrach Defender Europe 22. Na poligonie pod Orzyszem odbyło się ćwiczenie wieńczące manewry. Wzięły w nich udział...

Zamknij
RadioOlsztynTV