Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pomagają bezrobotnym odnaleźć się na rynku pracy

Fot. Adobe Stock

Bezrobocie w powiecie braniewskim sięga 16,5 procent. Osobom nie mogącym znaleźć zatrudnienia i mającym problem z odnalezieniem się na rynku pracy przychodzą z pomocą urzędnicy.

Jak podkreśla Stanisław Popiel – zastępca dyrektora powiatowego urzędu pracy w Braniewie – na bezrobotnych czeka wiele propozycji zatrudnienia.

Są oferty w dziedzinie budownictwa, między innymi na pracowników gospodarczych i przeładunkowych. Na ręce do pracy czekają także małe firmy. Sam urząd pracy aktywizuje bezrobotnych poprzez różnego rodzaju staże oraz prace interwencyjne i publiczne. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie zlikwidujemy w całości bezrobocia, ale jest zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilka lat temu.

00:00 / 00:00

Według najnowszych danych GUS, w powiecie braniewskim zarejestrowanych jest 1800 bezrobotnych. Największy problem ze znalezieniem pracy mają osoby z wykształceniem gimnazjalnym i podstawowym.

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w praca, bezrobocie, Braniewo, urząd pracy, szkolenia, rynek pracy
Oferty zatrudnienia i konsultacje. W Braniewie odbyły się Targi Pracy i Edukacji

Oferty pracy oraz konsultacje z ekspertami czekały na wszystkich chętnych w Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie. Wszystko z okazji odbywających się na terenie szkoły Targów Pracy...

Zamknij
RadioOlsztynTV