DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Polskie siatkarki pewnie awansują do ćwierćfinału mistrzostw Europy

Polskie siatkarki pokonały w Brukseli Niemcy 3:0 (25:22, 25:20, 26:24) w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarek i awansowały do ćwierćfinału.

Polskie siatkarki mecz rozpoczęły bardzo dobrze. Od początku partii zyskały kilkupunktową przewagę. Jednak z biegiem trwania seta Niemki zaczęły odrabiać straty. To doprowadziło do wyrównanej walki w końcówce partii. Dzięki swojej czujności Polki wygrały 25:22.

W drugiego seta podopieczne Vitala Heynena (byłego trenera polskich siatkarzy) weszły wyraźnie lepiej prowadząc po kilku pierwszych wymianach nawet 7:2. Od tej pory to biało-czerwone zareagowały. Najpierw wyrównały wynik seta, następnie odskoczyły i nie oddały tej partii.

Trzecia odsłona meczu była najbardziej wyrównaną partią tego spotkania i Polki musiały się wysilić, aby zwyciężyć. Dokonały tego, pokonując Niemki 26:24.

W środę o półfinał zmierzą się z Turcją, która wyeliminowała Belgię, wygrywając 3:1.

Redakcja: M. Rutynowski za PAP

Więcej w siatkówka, Mistrzostwa Europy, siatkarki, zwycięstwo
Akademicy zagrają o medale turnieju Pre Zero Grand Prix PLS

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn awansowali do półfinału turnieju Pre Zero Grand Prix PLS. Turniej rozgrywany jest w Gdańsku. Biorą w nim udział drużyny siatkarskiej PlusLigi. Akademicy...