Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polskie pary odpadają w kwalifikacjach olsztyńskiego turnieju World Tour w siatkówce plażowej

Olsztyn – Grand Slam 2016. Fot. Katarzyna Piasecka

Żadna z czterech polskich par, które brały udział w eliminacjach turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Olsztynie, nie zdołała wywalczyć awansu do głównej części imprezy. 

Wszystkie duety odpadły w pierwszej rundzie kwalifikacji. Niestety wśród nich są również świeżo upieczeni zdobywcy Pucharu Polski – Piotr Łukasik i Marcin Ociepski. Polacy przegrali 0:2 z argentyńską parą Nicolasem Capogrosso i Julianem Azaadem. Olbrzym ze Starych Jabłonek – Piotr Łukasik uważa, że zabrakło chłodnej głowy w tym spotkaniu:

Nie spodziewaliśmy się, że tutaj wystąpimy, bo byliśmy daleko na liście rezerwowej. Wczoraj wieczorem dostaliśmy  informację, że jednak zgramy. Jesteśmy trochę zawiedzeni swoją postawą. Był to nasz debiut na tak wysokim poziomie, dlatego duże znaczenie miał stres i trema. W tym meczu nie byliśmy sobą. Wybieraliśmy łatwiejsze zagrania, które były czytelne dla przeciwnika.

Jeszcze niedawno Piotr Łukasik był wolontariuszem na zawodach World Tour w Starych Jabłonkach, a teraz występuje w zawodach najwyższej kategorii.

Jest to świetne uczucie. Ostatni czas to dla mnie sinusoida – najpierw wielka radość, że jesteśmy w turnieju, potem smutek, bo na liście rezerwowej byliśmy bardzo daleko. Ostatecznie wystąpiliśmy w kwalifikacjach, ale ten mecz był nieudany. Wszystko działo się bardzo szybko. Nie poradziliśmy sobie z tym najlepiej.

-zakończył Polak.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Łukasikiem.

00:00 / 00:00

Michał Kądzioła i Michał Makowski przegrali z Białorusinami Aliaksandrem Kawalenką i Aliaksandrem Dziadkou 0:2. Z kolei Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski ulegli Austriakom Florianowi Schnetzer i Danielowi Muellnerowi 0:2 (14:21, 19:21). Nie powiodło się również Marcie Łodej i Magdalenie Orlickiej, które przegrały z Austriaczkami Stafanie Schwaiger i Teresą Strauss 0:2.

Zmagania w głównej części imprezy w stolicy Warmii i Mazur rozpoczną się jutro. Znamy rywali polskich par. Katarzyna Kociołek i Aleksandra Gromadowska zmierzą się z Brazylijkami – Larissą i Talitą. Martyna Kłoda i Dorota Strąg z Niemkami Laboureur/Sude, a Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska z Finkami Sinisalo/Ahtianen.

A panowie? Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrają z Brazylijczykami – George/Vitor Felipe, iławianin Maciej Rudol z Jakubem Szałankiewiczem zmierzą się z chilijskimi braćmi Grimaltami, a Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak z Łotyszami – Smedinsem/Samoilovsem. Z kolei Grzegorz Fijałek i Michał Bryl powalczą z Austriakami Seidlem i Horstem.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka plażowa
W Olsztynie rozpoczyna się Puchar Świata w siatkówce plażowej. Polska para jest jednym z faworytów

Dziś w Centrum Rekreacyjno Sportowym UKIEL rozpocznie się turniej z cyklu Pucharu Świata w siatkówce plażowej - 4-gwiazdkowy World Tour. Do stolicy Warmii i Mazur przyjechały...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV