DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Polska reprezentacja wraca z Tokio z 14 medalami!

Złota medalistka w rzucie młotem Anita Włodarczyk podczas powitania na lotnisku w Warszawie. Fot. PAP/Piotr Nowak

Czternaście medali – cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych – zdobyli w igrzyskach olimpijskich w Tokio polscy sportowcy.

Złote medale

Wszystkie cztery złota są dziełem lekkoatletów. Na najwyższym stopniu podium stanęli: sztafeta mieszana 4×400 m (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dariusz Kowaluk), Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, a także Dawid Tomala w chodzie na 50 km.

Srebrne medale

Przedstawiciele „królowej sportu” dołożyli też srebra Marii Andrejczyk w rzucie oszczepem oraz w sztafecie 4×400 metrów kobiet (Anna Kiełbasińska, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik). Pozostałe trzy medale w tym kolorze zostały „wyłowione z wody” przez kobiety: wioślarki w czwórce podwójnej (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann), kajakarki w K2 na 500 m (Karolina Naja i Anna Puławska) oraz żeglarki w klasie 470 (Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar).

Brązowe medale

Brązowe medale trafiły do rzucających młotem Malwiny Kopron i Pawła Fajdka, Patryka Dobka w biegu na 800 metrów, zapaśnika stylu klasycznego Tadeusza Michalika oraz kajakarek w konkurencji K4 500 m (Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska).

Klasyfikacja medalowa

Polska zajęła 17. miejsce w klasyfikacji igrzysk w Tokio. Najlepsi byli Amerykanie, którzy wywalczyli 113 krążków, w tym 39 z najcenniejszego kruszcu. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych ostatniego dnia rywalizacji w IO w Japonii wyprzedzili Chiny (38 złotych i łącznie 88 krążków). Na trzeciej pozycji gospodarze – 27 złotych i razem 58 medali.

Złoty medal dla Polski w chodzi na 50 km zdobył Dawid Tomala. Fot. PAP (K.Mayama)

Polska sztafeta żeńska 4×400 metrów zdobyła srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Fot. Ch. Bruna (PAP)

Maciej Sarnacki zakończył występ na igrzyskach

Maciej Sarnacki przegrał przez ippon z Azerem Ushangim Kokaurim i odpadł z olimpijskiej rywalizacji judoków w kategorii +100 kg. Biało-czerwoni stracili tym samym ostatnią szansę na...