Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polska nie wykorzystuje unijnych środków na walkę ze smogiem. Platforma wie jak dbać o czyste powietrze

Fot. K.Piasecka

Rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera około 37 tysięcy Polaków.  Zdaniem ubiegającego się o reelekcję posła Platformy Obywatelskiej Jacka Protasa, rząd Prawa i Sprawiedliwości niewiele robi aby poprawić sytuację.

Parlamentarzysta podkreślał, że 10 miliardów euro przeznaczonych na ten ze środków europejskich jest zamrożonych. – Platforma będzie przeznaczać 0,5 proc. PKB na walkę ze smogiem – zapowiedział szef warmińsko-mazurskiej PO, poseł Jacek Protas. Dodał, że tym sposobem do 2030 roku uda się wyeliminować wszystkie kopcące kominy, zanieczyszczenia ze spalin i lokalnych kotłowni.

00:00 / 00:00

– Problemem samorządów jest przejęcie przez rząd Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska. Nie można korzystać z tych środków – dodaje Marcin Kuchciński, wicemarszałek sejmiku warmińsko-mazurskiego, który kandyduje do sejmu z okręgu olsztyńskiego.

00:00 / 00:00

– Naszym pomysłem na walkę ze smogiem jest program „Czyste powietrze”, którego realizację również koordynowałem – mówi poseł PiS Wojciech Kossakowski, który również startuje w zbliżających się wyborach do sejmu. Dzięki niemu możliwa jest m.in. wymiana starych „kopciuchów” na nowe, ekologiczne piece.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Cichoń, PO, środowisko, Jacek Protas, Platforma Obywatelska, powietrze, smog, kuchcinski
Politycy PO pytają: co dalej z Portem Morskim w Elblągu?

  Nie milkną echa informacji, jakoby budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną miała zakończyć się nie w Porcie Morskim w Elblągu, ale około 2,5 do 3...

Zamknij
RadioOlsztynTV