DZIŚ: 1 °C pogoda dziś

Polscy siatkarze w półfinale Ligi Narodów!

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej pokonała reprezentację Iranu 3:2 w meczu ćwierćfinałowym Ligi Narodów. W półfinale turnieju zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Polscy siatkarze zwyciężyli ćwierćfinałowe spotkanie w pięciu bardzo zaciętych partiach. Mecz rozgrywany w Bolonii stał na wysokim poziomie. Obie reprezentacje walczyły o każdą piłkę, choć sytuacja zmieniała się na korzyść to jednej, to drugiej drużyny.

W mecz lepiej weszli Polacy i dość spokojnie wygrali pierwszego seta. Później jednak Irańczycy postawili im znacznie trudniejsze warunki, a między zespołami wywiązała się zacięta, wyrównana walka.

Ostatecznie po czterech setach było 2:2 i o tym, kto zagra w półfinale decydował tie-break. W nim od początku wydarzenia na boisku zdominowali Polacy, którzy o finał powalczą z Amerykanami w sobotę o godzinie 18. Ewentualny zwycięstwo otworzy drogę do wielkiego finału zawodów.

Warto dodać, że obie drużyny spotkały się już na boisku tegorocznej Ligi Narodów. W Gdańsku nieco lepsi okazali się Irańczycy, którzy wygrali 3:2.

Polska – Iran 3:2 (25:21, 24:26, 25:18, 16:25, 15:7)

Redakcja: M. Rutynowski za PAP

Więcej w siatkówka, ćwierćfinał, reprezentacja Polski, Liga Narodów
Legenda siatkówki ocenia szansę AZS-u Olsztyn w nowym sezonie

Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi powiększą się w przyszłym sezonie do 16 zespołów. Do elity awansował BBTS Bielsko-Biała, który wygrał 1. ligę. Zagra w niej także zaproszony przez...