DZIŚ: -1 °C pogoda dziś

Polscy siatkarze przegrali z Amerykanami w półfinale Ligi Narodów

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w półfinale Ligi Narodów z USA 0:3 (22:25, 23:25, 13:25). Biało-czerwoni w niedzielę zagrają o trzecie miejsce. W drugim półfinale Francja zmierzy się z Włochami.

Mecz od początku był zacięty, zespoły toczyły ze sobą walkę punkt za punkt w dwóch pierwszych setach. Końcówki jednak lepiej rozegrali Amerykanie, którzy mieli wyższą skuteczność ataku, lepiej radzili sobie również w polu serwisowym.

W trzecim secie trener biało-czerwonych Nikola Grbic wprowadził na boisko zmienników, ale nie byli oni w stanie odmienić losów spotkania. Siatkarze z USA dominowali szczególnie w zagrywce.

O końcowy triumf Amerykanie zagrają w niedzielę o 21 ze zwycięzcą drugiego półfinału między gospodarzami a Francją. Polacy o godz. 18 powalczą o brązowy medal z przegranym tego starcia.

Redakcja: A. Niebojewska za PAP

Więcej w siatkówka
Polscy siatkarze w półfinale Ligi Narodów!

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej pokonała reprezentację Iranu 3:2 w meczu ćwierćfinałowym Ligi Narodów. W półfinale turnieju zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Polscy siatkarze zwyciężyli...