Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjant z zarzutami. „Zdobywał klientów, sieć jego możliwości rozrastała się”

Policjant z Olsztyna z prokuratorskimi zarzutami. Chodzi o handel sterydami i powiązania z ogólnopolską grupą.

Zakazane prawem substancje funkcjonariusz sprzedawał także kolegom ze służby. Potwierdził to jeden z czynnych policjantów, który pracował z podejrzanym. Na jego prośbę zmieniliśmy mu elektronicznie głos.

Skala działalności policjanta opierała się głównie w miejscu jego pracy i zamieszkania. Myślę, że nie wychodził poza miejsce zamieszkania i granice Olsztyna. Na początku było to wśród jego najbliższych znajomych. Z czasem, drogą pantoflową, zdobył innych klientów i sieć jego możliwości rozrastała się

– dodał policjant.

Jak usłyszeliśmy w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach, która prowadzi postępowanie, jeszcze w tym tygodniu do sądu trafi akt oskarżenia. W całym kraju zatrzymano 20 osób.

W tej sprawie otrzymaliśmy również oświadczenie od rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, które publikujemy poniżej.

Szanowny Panie Redaktorze,

w odpowiedzi na Pana pytania informuję, że do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęła informacja o przedstawieniu zarzutów policjantowi tutejszej jednostki przez prokuraturę Okręgową w Gliwicach. Po otrzymaniu tej informacji ówczesny Komendant Miejski Policji w Olsztynie niezwłocznie polecił wszczęcie czynności wyjaśniających oraz przeprowadzenie postępowania dyscyplinarnego wobec tego funkcjonariusza. Policjant został wówczas zawieszony w czynnościach służbowych.
Po zapoznaniu się z wynikami przeprowadzonego postępowania, kierując się zasadą domniemania niewinności oraz tym, że w sprawie nie zapadł żaden wyrok sądowy, ówczesny Komendant Miejski Policji w Olsztynie podjął decyzję o pozostawieniu funkcjonariusza w służbie.
Nadmieniam, że postępowanie dyscyplinarne i postępowanie przygotowawcze to niezależne postępowania.
Zgodnie z art. 134 Ustawy o Policji karami dyscyplinarnymi są:
1. upomnienie
2. nagana
3. ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku
4. wyznaczenie na niższe stanowisko służbowe
5. obniżenie stopnia
6. ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby
7. wydalenie ze służby

Zgodnie z art. 135 Ustawy o Policji postępowania dyscyplinarnego nie wszczyna się, jeśli postępowanie dyscyplinarne w sprawie tego samego czynu i tego samego policjanta zostało prawomocnie zakończone lub wcześniej wszczęte toczy się. Obecny Komendant Miejski Policji w Olsztynie nie ma możliwości prawnych ponownego zawieszenia policjanta w tej samej sprawie. Jednocześnie informuję, że na wniosek obecnego Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wszczął czynności w trybie administracyjnym w kierunku art. 41 ust. 2 pkt 5 Ustawy o Policji.

Podkreślam, iż wszelkie pytania dotyczące prowadzonego postępowania przygotowawczego należy kierować do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Z poważaniem,
podkom. Anna Balińska

Posłuchaj audycji Leszka Tekielskiego i Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski

Więcej w sąd, prokuratura, policjant, handel, Śliska Sprawa, zarzuty, sterydy
Agnes Trawny dostanie odszkodowanie za utraconą ziemię. Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy w Olsztynie przyznał Mazurce Agnes Trawny 700 tys. zł odszkodowania za ziemię utraconą po wyjeździe do RFN. Ponadhektarowa działka po przejęciu jej na rzecz...

Zamknij
RadioOlsztynTV