Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjant podczas interwencji zastrzelił mężczyznę. Śledczy zarzucają bezpodstawne użycie broni

Fot. fotolia.pl

Policjant z Komendy Miejskiej w Olsztynie, który w trakcie interwencji zabił człowieka, usłyszał zarzuty. Wracamy do strzelaniny na olsztyńskim Zatorzu, do której doszło w lipcu minionego roku. Według śledczych, funkcjonariusz niezasadnie użył broni służbowej.

Z zebranego materiału wynika, że policję wezwała matka pokrzywdzonego. Kobieta bała się o swoje zdrowie, bo jej syn zachowywał się agresywnie. Był pijany i wszczął kolejną awanturę. Interwencję podjęło dwoje policjantów. Najpierw użyli gazu pieprzowego, ale to nie pomogło, a agresor wybił szybę i wyskoczył przez okno, próbując uciec. Mimo ostrzeżeń jednego z policjantów, mężczyzna nie zatrzymał się, dlatego ten użył broni służbowej. Padło siedem strzałów, trzy trafiły agresora, który na skutek obrażeń zmarł w szpitalu.

Śledczy zarzucają policjantowi bezpodstawne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci. 33-letni policjant Adam Ch. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, w których tłumaczył, że wszelkie podejmowane działania, w tym użycie broni palnej były zgodne z prawem. Podejrzany ma policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się ze świadkami tragicznego zdarzenia. Ponadto prokurator zawiesił go w czynnościach służbowych.

Dodajmy, że policjantowi grozi do pięciu lat więzienia.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, policjant, policja, strzał
24-latek, który groził prezydentowi Olsztyna w internecie usłyszał zarzuty. Będzie wniosek o tymczasowy areszt

W środę rano prokuratura złoży wniosek do olsztyńskiego Sądu Rejonowego o tymczasowe aresztowanie Sergiusza P. na 3 miesiące. Dziś 24-latka, który w internecie groził prezydentowi Olsztyna Piotrowi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV