Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjant kierujący ruchem. Przypominamy, co oznaczają jego gesty

Fot. policja.pl

Rzadko na naszych drogach i ulicach można zobaczyć funkcjonariuszy kierujących ruchem. Część kierowców i pieszych wciąż nie wie, jak odczytywać ich polecania.

Pomoc policjantów jest jednak nieoceniona w trakcie wzmożonego ruchu. To właśnie oni pomagają rozładować korki i ułatwić przejazd. W okresie Wszystkich Świętych z pewnością będzie można ich spotkać na drogach Warmii i Mazur. Jak zatem należy się zachować, gdy na skrzyżowanie wchodzi policjant? Co oznaczają jego gesty?

Przypominają to na zdjęciach funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Fot. KPP Braniewo

Fot. KPP Braniewo

Fot. KPP Braniewo

Fot. KPP Braniewo

Fot. KPP Braniewo

Fot. KPP Braniewo

Fot. KPP Braniewo

Zgodnie z prawem uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.

Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

Redakcja: K. Ośko

 

Wszystkich Świętych w Warmińsko-Mazurskiem. Utrudnienia i zmiany organizacji ruchu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, drogówka, policjanci
W jeziorze w Szczytnie znaleziono ciało mężczyzny

W Jeziorze Domowym Małym w Szczytnie znaleziono ciało mężczyzny. W drodze do szkoły natrafił na nie nastoletni chłopiec, który poinformował o fakcie rodziców, a ci wezwali...

Zamknij
RadioOlsztynTV