Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci ubierali choinkę, a mieszkańcy powinni ją teraz rozebrać. Co to za akcja?

Policjanci ubierali choinkę, mieszkańcy powinni ją rozebrać. Fot. KWP Olsztyn

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie stanęła dziś niezwykła choinka przystrojona elementami odblaskowymi. Mrągowscy policjanci zwrócili się z apelem do mieszkańców, by każdy, kto przyjdzie zobaczyć świąteczne drzewko, zdjął i zabrał ze sobą taki odblask.

Aspirant Dorota Kulig z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie zaznacza, że jest jeden warunek, by zdobyć taki upominek. Każdy, kto zabierze odblask z choinki, musi zobowiązać się, że będzie go używał lub przekaże go z takim przesłaniem innej osobie.

Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. Dzięki temu kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie.

Dorota Kulig dodaje, że sytuacje, w których należy nosić odblaski, nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w mieście, w świetle latarni, pieszy jest bardziej widoczny posiadając element odblaskowy.

 

Autor: B. Gajlewska/KPP Mragowo
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, choinka
Złodzieje po raz kolejny połasili się na choinkowe ozdoby

Miejska choinka na Starym Mieście w Elblągu znowu kusi złodziei. W ubiegłym roku Straż Miejska i policja odnotowały kilka prób kradzieży ozdób, a nawet elementów z...

Zamknij
RadioOlsztynTV