Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Złodzieje po raz kolejny połasili się na choinkowe ozdoby

Fot. Aneta Pastuszka

Miejska choinka na Starym Mieście w Elblągu znowu kusi złodziei. W ubiegłym roku Straż Miejska i policja odnotowały kilka prób kradzieży ozdób, a nawet elementów z szopki bożonarodzeniowej. Teraz na gorącym uczynku przyłapana została 19-letnia elblążanka i jej 33-letni kompan.

Można gorzko zażartować, że sezon na bombki ruszył. Policja dostała sygnał od operatora monitoringu, który zaobserwował parę kradnącą ozdoby z choinki przy katedrze – informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej komendy. Policjanci szybko odnaleźli wskazane osoby w okolicy ulicy Wigilijnej. 19-letnia kobieta i 33-latek przyznali się do kradzieży. W plecaku dziewczyny policjanci odnaleźli zabraną ozdobę.

Życie dopisało tej historii ciąg dalszy, bo okazało się, że 19-latka jest poszukiwana przez policję za kradzież telefonu i kart bankomatowych. Na wyjaśnienie tej sprawy czeka w policyjnym areszcie.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, Stare Miasto, choinka, 19-latka
Znaleziono wędkę i pojemnik z robakami na brzegu Drwęcy. Policjanci ustalają, co z ich właścicielem

Policjanci i strażacy z Nowego Miasta Lubawskiego próbują ustalić do kogo należy wędka zostawiona na brzegu rzeki Drwęcy. Niewykluczone, że sprawa może być poważna, bo może...

Zamknij
RadioOlsztynTV