Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja zatrzymała mężczyznę posiadającego fentanyl. Usłyszał zarzut narażenia życia

Fot. KWP Olsztyn

Iławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał nielegalnie posiadać i udostępniać innym osobom środki odurzające, w tym te zawierające dostępny jedynie na receptę fentanyl. Policja sprawdza, czy było to przyczyną śmierci innego mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w maju na jednej z ulic Iławy.

Ustalono wtedy, że mężczyzna przed śmiercią najprawdopodobniej zażył fentanyl.

Funkcjonariusze przeanalizowali uzyskane informacje i wspólnie z policjantami w Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustalili miejsce przebywania przebywania podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Giżycka. Mężczyzna w miejscu zatrzymania posiadał marihuanę oraz plastry zawierające fentanyl. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi

– mówił aspirant Tomasz Markowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów związanych z posiadaniem i udzielaniem nielegalnych substancji mieszkańcowi Giżycka, do których się przyznał. Ponadto Prokurator Rejonowy w Iławie przedstawił mu zarzut narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Iławie Sąd Rejonowy w Iławie zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w policja, zarzuty, zatrzymanie, video, uwaga
Rozwoził paczki na podwójnym gazie. Kurier miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi

Ponad 2,5 promila alkoholu miał we krwi kurier, który chciał dostarczyć przesyłkę do jednego z olsztyńskich zakładów produkcyjnych. Zatrzymali go pracownicy firmy i wezwali policję. O...

Zamknij
RadioOlsztynTV