Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja zatrzymała kolejnych pijanych kierowców. Służby przypominają: sprawdźmy, czy możemy wsiadać za kółko

Badanie trzeźwości kierowcy. Fot. policja

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany w Piszu. 63-letni mężczyzna jechał całą szerokością drogi, przejechał przez pas zieleni i najeżdżał na krawężniki. Zatrzymał się dopiero, gdy uszkodził oponę w samochodzie.

Za kierowaną przez niego mazdą przez dłuższy czas jechał inny kierowca, który podejrzewał, że prowadzi auto pod wpływem alkoholu. Kiedy mazda zatrzymała się, zabrał 63-latkowi kluczyki i powiadomił policję. Mieszkańcowi Pisza grozą nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Również dwa lata w więzieniu może posiedzieć mężczyzna z Działdowa, który prowadził samochód mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi sierżant sztabowy Justyna Nowicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

00:00 / 00:00

Przed nami noc sylwestrowa. Dzisiaj i jutro policja prowadzić będzie ogólnopolską akcję „Myśl Trzeźwo”. Policjanci przypominają: każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy po imprezie może już wsiąść za kierownicę, może to sprawdzić. Wystarczy przyjść do dowolnego komisariatu albo komendy, gdzie można bezpłatnie zbadać stan trzeźwości. Jednym z elementów akcji będzie rozwiązanie quizu w aplikacji Yanosik, który opiera się na zagadnieniach związanych ze spożywaniem alkoholu i prowadzeniem pojazdu. Ponadto działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network, na ekranach LCD rozlokowanych na terenie całego kraju.

 

Autor: K. Kantor/P. Świniarski/KWP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Nowy Rok, Sylwester, pijani kierowcy
Sylwester pod chmurką. Jak miasta w regionie będą świętować Nowy Rok?

Nowy Rok to przede wszystkim nowy początek, okazja do refleksji i czas wyznaczania noworocznych postanowień. Ponadto to moment największej imprezy na świecie, podczas której celebrujemy wejście...

Zamknij
RadioOlsztynTV