Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sylwester pod chmurką. Jak miasta w regionie będą świętować Nowy Rok?

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Nowy Rok to przede wszystkim nowy początek, okazja do refleksji i czas wyznaczania noworocznych postanowień. Ponadto to moment największej imprezy na świecie, podczas której celebrujemy wejście w nowy rok. Jak będą świętować miasta w naszym województwie?

Giżycko

Giżycko zaprasza mieszkańców i turystów na Sylwester pod chmurką. Impreza organizowana jest od pięciu lat na Pasażu Portowym – przypomina burmistrz miasta Wojciech Iwaszkiewicz.

00:00 / 00:00

Burmistrz Giżycka dodał, że na pokaz fajerwerków zdecydowano się po konsultacji z mieszkańcami.

Kętrzyn

Pokazem fajerwerków przywitają Nowy Rok mieszkańcy Kętrzyna. Miejski Sylwester rozpocznie się o 23:00 przy miejskim jeziorku – zaprasza zastępca burmistrza Maciej Wróbel.

00:00 / 00:00

Na zakończenie zabawy, na kętrzyńskiej scenie sylwestrowej wystąpi Luca Rosi.

Elbląg

Mieszkańcy Elbląga mogą powitać Nowy Rok na miejskiej zabawie sylwestrowej. Impreza rozpocznie się o 22:00 przed katedrą na Starym Mieście – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

00:00 / 00:00

Żeby nie zaśmiecić miasta pustymi butelkami po szampanie, elbląski ratusz proponuje konkurs Butelkomania. Do pustej butelki trzeba włożyć karteczkę ze swoimi danymi i wrzucić ją do specjalnego pojemnika. O godzinie 1:00 butelki będą losowane, a zwycięzcy dostaną nagrody.

Iława

Bigos, to jedna z atrakcji miejskiego sylwestra w Iławie. Zabawa rozpocznie się o 22:30 przed kinoteatrem – informuje Lidia Miłosz, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury.

00:00 / 00:00

Bigos będzie także w wersji wegetariańskiej. A o północy rozpocznie się bezhukowy pokaz pirotechniczny.

00:00 / 00:00

Sylwestrową zabawę w mieście nad Jeziorakiem organizuje Iławskie Centrum Kultury.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fajerwerki, impreza
Jak bezpiecznie puszczać fajerwerki w sylwestrową noc? „Chodzi o zdrowy rozsądek”

Przy odpalaniu petard i fajerwerków podczas sylwestra trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem, by nie zrobić sobie i innym krzywdy – przypominał na antenie Radia Olsztyn Kamil...

Zamknij
RadioOlsztynTV