Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja apeluje do seniorów. „Nie daj się nabrać na pokazach i prezentacjach”

Fot. fotolia

Elbląska policja i Miejski Rzecznik Praw Konsumentów włączyli się w akcję prewencyjną UOKiK, dotyczącą zakupów kosztownych przedmiotów podczas tzw. prezentacji.

Kampania kierowana jest do seniorów, bo to zwykle oni padają ofiarą nieuczciwych sprzedawców, kupując przedmioty, które nie są warte swojej ceny i często zbędne – ostrzega komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Przypomina on, że trzeba dokładnie zapoznać się ofertą i umową, ponieważ pozwoli to na wycofanie się w terminie z niekorzystnej transakcji. Zakupy na kredyt często znacznie przekraczają możliwości finansowe emerytów. Tego rodzaju umowy z prezentacji opiewają najczęściej na kwoty od 8 do nawet 12 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Kampanię ostrzegającą przed tymi praktykami realizują instytucje mające na co dzień kontakt osobami starszymi. Na jej potrzeby zostało przygotowanych przez UOKiK 350 tysięcy sztuk bezpłatnych informatorów. Materiały te są przekazywane podczas spotkań z seniorami oraz dostępne w siedzibach ZUS i KRUS.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, apel, oszuści, seniorzy, UOKiK, ostrzeżenie, osoby starsze, Krzysztof Nowacki, pokazy
Wypadek na DK 16. W Bagienicach zderzyły się cztery pojazdy

Trzy osób rannych w wypadku w Bagienicach na trasie Olsztyn – Mrągowo. O godzinie 13 zderzyły się samochód ciężarowy i trzy auta osobowe. Jedna osoba została...

Zamknij
RadioOlsztynTV