Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pola uprawne w miejsce dawnego poligonu. Część elbląskich radnych krytykuje pomysł wydzierżawienia działek na Modrzewinie

Urząd Miasta w Elblągu

Elbląscy radni PiS krytykują władze miasta, które drogą przetargu chcą wydzierżawić 11 działek na elbląskiej Modrzewinie pod uprawę rolną.

Grunty dawnego poligonu, które nie są w tej chwili wykorzystywane pod inwestycję miałyby stać się polami uprawnymi na okres 3 lat. Wielu internautów drwi z tego pomysłu.

Radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Traks uważa, że to nietrafiony pomysł.

00:00 / 00:00

Przewodniczący rady miejskiej Marek Pruszak podkreśla, że Elbląg ma być głównym beneficjentem budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną, dlatego – jego zdaniem – miasto powinno zabezpieczyć się w tzw. rezerwę obszarową pod przyszłe inwestycje.

00:00 / 00:00

Jak wyjaśnia wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak dzierżawą są objęte działki, które jeszcze nie zostały uzbrojone.

00:00 / 00:00

Przetarg odbędzie się 15 października. Nie ma nakazów ani zakazów dotyczących tego, co miałoby być uprawiane na elbląskiej Modrzewinie. Warunkiem jest uprawa legalna. Umowa dzierżawy ma być zawarta do 31 października 2021 roku.

Autor: J.Żukowski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, radni, pole, Modrzewina
Elbląski wiadukt czeka na otwarcie. „Oczekiwaliśmy tej inwestycji od wielu lat”

Definitywnie dobiega końca jedna z największych inwestycji ostatnich lat w Elblągu - zostanie oddany do użytku wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV