Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski wiadukt czeka na otwarcie. „Oczekiwaliśmy tej inwestycji od wielu lat”

Fot. elblag.eu

Definitywnie dobiega końca jedna z największych inwestycji ostatnich lat w Elblągu – zostanie oddany do użytku wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej, łączący miasto z dzielnicą Zatorze. Na sobotę, na godzinę 11.00 prezydent Elbląga Witold Wróblewski zaprosił elblążan na uroczyste otwarcie nowego wiaduktu.

Prezydent podkreślił, że jest to od dawna oczekiwana inwestycja, łącząca miasto z dzielnicą Zatorze, gdzie mieszczą się m.in. Elbląska Uczenia Humanistyczno Ekonomiczna i liczne instytucje. Dojazd do Zatorza, dotychczas utrudniony przez częste zamykanie  szlabanów na przejeździe kolejowym, przestanie być dolegliwy.

00:00 / 00:00

Jednocześnie prezydent Wróblewski potwierdził, że miasto nie zrezygnowało z planów budowy tunelu pod torami dla pieszych i rowerzystów, ale firmy w dotychczas organizowanych przetargach wyceniały prace na dużo wyższe kwoty, niż miasto może przeznaczyć na tę inwestycję. Tymczasem  zarówno piesi jak i rowerzyści będą mogli poruszać się po nowo oddanym wiadukcie.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Zatorze, wiadukt, inwestycja
„Tu w Elblągu jesteśmy świadkami wzmocnienia wschodniej flanki NATO”. Szef MON przekazał Wielonarodowej Dywizji nowe wozy dowodzenia

Pułk wsparcia dowodzenia w Elblągu został oficjalnie przekazany w podporządkowanie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. W uroczystościach, które odbyły się na terenie elbląskiej jednostki wziął udział minister...

Zamknij
RadioOlsztynTV