Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pogotowie strajkowe w Polregio. „Są trudności z płynnością połączeń”

Związki zawodowe Polregio ogłosiły pogotowie strajkowe. Z tego powodu są problemy z kursowaniem niektórych pociągów w Warmińsko-Mazurskiem.

O opóźnieniach i przedłużającym się oczekiwaniu na komunikację zastępczą informowali nas pasażerowie pociągu Ełk-Pisz-Olsztyn, którzy utknęli na stacji w Piszu.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn Anna Nowak, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego zakładu Polregio w Olsztynie opóźnienia wynikają z tego, że pracownicy biorą zwolnienia lekarskie.

W spółce Polregio mamy do czynienia z pogotowiem strajkowym. Związki zawodowe oczekują zmiany warunków płacy. Data strajku nie jest wyznaczona. Natomiast w tej chwili mamy do czynienia z masowymi odejściami na zwolnienia lekarskie, z związku z czym mamy trudności z zachowaniem płynności połączeń. Póki co wszystkie pociągi jeżdżą, a połączenia się odbywają. Część z nich jest realizowana autobusową komunikacją zastępczą.

00:00 / 00:00

Pasażerowie mogą sprawdzać informacje o utrudnieniach na stronie internetowej Polregio – dodała Anna Nowak.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie kilka razy dziennie aktualizujemy sytuację i podajemy pociągi, które będą realizowane komunikacją zastępczą bądź odwołane. Jeszcze takiej sytuacji nie mieliśmy, ale może się tak wydarzyć.

00:00 / 00:00

Informacje o problemach z kursowaniem pociągów są kilka razy dziennie aktualizowane na stronie polregio.pl.

Autor: K. Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Ełk, kolej, Pisz, połączenia, opóźnienia, uwaga, POLREGIO, komunikacja zastępcza
Wypadek na DK16. Zakończyły się utrudnienia na trasie Olsztyn-Mrągowo

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na najważniejszej arterii Warmińsko-Mazurskiego - trasie krajowej nr 16. W podolsztyńskim Wójtowie na odcinku Olsztyn-Mrągowo dostawcze auto zderzyło się z...

Zamknij
RadioOlsztynTV