Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pogarsza się sytuacja w szpitalu w Elblągu. Rośnie liczba pacjentów covidowych

Fot. Adobe Stock

Rośnie liczba pacjentów covidowych w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Teraz jest ich prawie tylu, ilu było podczas najtrudniejszej sytuacji pandemicznej w grudniu ubiegłego roku. Są jeszcze wolne łóżka, ale respiratory pracują już niemal w komplecie.

Odnotowaliśmy znaczny wzrost liczby pacjentów na oddziałach covidowych, można powiedzieć, że jest to sytuacja zbliżona do ostatniego szczytu zachorowań. Jest teraz 133 chorych, w tym 14 pod respiratorami – informuje Małgorzata Adamowicz rzeczniczka Szpitala Miejskiego. Obecna sytuacja jednak znacznie różni się od tej z grudnia, przede wszystkim dlatego, że prawie 100 procent personelu szpitala otrzymało szczepienie przeciwko COVID-19. Nie ma problemu z kadrą, szpital ma wszystko, co jest potrzebne do ratowania zdrowia i życia najciężej chorych pacjentów.

O rozsądne zachowanie po wprowadzaniu w województwie warmińsko-mazurskim czerwonej strefy apelował wojewoda Artur Chojecki. Należy stosować się do zasad sanitarnych i zgłaszać do lekarza w przypadku objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital
Legia Akademicka na jednej z uczelni w Elblągu. „Szkolimy sobie rezerwy kadrowe”

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna włączyła się do programu Legia Akademicka. Jest to szkolenie wojskowe ochotników: studentek i studentek, którzy planują wstąpienie do wojska. Program działa dzięki porozumieniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV