Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Legia Akademicka na jednej z uczelni w Elblągu. „Szkolimy sobie rezerwy kadrowe”

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Fot. P. Getka

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna włączyła się do programu Legia Akademicka.

Jest to szkolenie wojskowe ochotników: studentek i studentek, którzy planują wstąpienie do wojska. Program działa dzięki porozumieniu zawartemu przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczelnia zajmuje się częścią teoretyczną, a dopiero po jej zaliczeniu ochotnik dostaje powołanie na ćwiczenia wojskowe. Szkolimy sobie rezerwy kadrowe, które w każdej chwili, jako osoby z podstawową wiedzą są do użycia

– tłumaczy podpułkownik rezerwy Zbigniew Tuszyński, wykładowca elbląskiej uczelni.

W 4. edycji programu pojawił się nowy moduł oficerski. Po zdaniu egzaminu oraz dostarczeniu dyplomu magistra każdy ze szkolonych zostanie mianowany na stopień podporucznika rezerwy.

Część teoretyczna to 30 godzin lekcyjnych w formie wykładów. Natomiast część praktyczna przeprowadzona zostanie w jednostkach i wojskowych centrach szkolenia w okresie przerwy wakacyjnej. Przewidziane są dwie tury szkolenia, każda po 6 tygodni. W EUHE rekrutacja potrwa do 10 marca.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Elbląg, studenci, Zbigniew Tuszyński, Legia Akademicka
Elbląska Jadłodzielnia uratowana. Lodówka Banku Żywności wróciła na swoje miejsce

Kilka dni temu lodówka Banku Żywności zniknęła, bo administrator budynku, w którym stała, zapowiedział instalację drzwi otwieranych domofonem. To uniemożliwiłoby łatwy dostęp do lodówki, zarówno osobom...

Zamknij
RadioOlsztynTV