Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Poeta i muzyk Robert Kasprzycki będzie gościem audycji Przy kawie. Czwartek, godzina 9.15. Zaprasza Monika Szczygło

Robert Kasprzycki jest poetą, pieśniarzem, muzykiem i kompozytorem, a także tłumaczem, felietonistą, recenzentem (literackim i muzycznym), współpracującym z Gazetą Wyborczą i Tygodnikiem Powszechnym a także autorem tekstów kabaretowych.

Jest laureatem wielu konkursów poetyckich i festiwali m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w roku 1992 (I nagroda oraz Stypendium im. Wojtka Bellona), XX Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie (pierwsza nagroda – za piosenkę „Brudny autobus do stacji Golgota”), konkursu o „Złamane Pióro” (pierwsza nagroda za oryginalną twórczość poetycką)(1994), wyróżnienie za tłumaczenie poezji Horacego i Owidiusza w Konkursie Literackim Młodych Twórców UJ(1994), wyróżnienie, wraz z grupą LIFE, na festiwalu rockowym w Węgorzewie (1994), „Grand Prix” na V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej „Łykend” we Wrocławiu (1995). Ma na swoim koncie następujące albumy muzyczne: Niebo do wynajęcia, Światopogląd, Piosenki i nie oraz Cztery.

(mszcz/łw)

Więcej w wywiad, Monika Szczygło, Przy kawie
Literacko-muzyczny Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja do tego, by porozmawiać np. o książkach skierowanych do dzieci. Nasze studio odwiedziła Ula Witkowska - autorka książki "Czytuś odkrywa tajemnice....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV