Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podniebna wizyta Włochów

W przestworzach… Fot. Jacek „Grabarz” Grabowski

Na Warmii i Mazurach goszczą przedstawiciele Aeroklubu Vallée d’Aoste. Prezes włoskiego aeroklubu i towarzyszący mu lotnicy przyjechali na zaproszenie działającego w Olsztynie Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego.

W niedzielę goście wzięli udział w Lotniczej Majówce Rotariańskiej. Pozostałe dni wypełniają wspólne loty, w tym lotnicza podróż do Giżycka.

Region od 1999 roku współpracuje z autonomicznym regionem Doliny Aosty na podstawie porozumienia o współpracy. Oprócz współpracy lotniczej, młodzież z Aosty przyjedzie na Warmię i Mazury w ramach Wolontariatu Europejskiego. Województwo warmińsko-mazurskie planuje również zaproszenie specjalistów z Włoch do wspólnych działań o ochronie różnorodności biologicznej, które realizuje z partnerskim, francuskim departamentem Côtes d’Armor.

W 2014 roku odbędzie się rewizyta polskich lotników w partnerskim regionie Włoch. Wizyta Włochów potrwa do 23 maja. (pswin/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Aeroklub
Wytną drzewa, zostawią las

Po wypadkach w okolicach olsztyńskiego lotniska w Dajtkach, Urząd Lotnictwa Cywilnego ma wydać decyzję o wycięciu drzew wokół lotniska. Decyzja spodziewana jest w ciągu najbliższych dni...

Zamknij
RadioOlsztynTV