Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podejrzany o zabójstwo matki może trafić do zakładu psychiatrycznego

Fot. Przemysław Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie umorzył postępowanie karne wobec Kamila K., który jest podejrzany o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok. Powodem jest niepoczytalność mężczyzny.

Chodzi o tragiczne zdarzenie z początku tego roku, w jednym z mieszkań w Kętrzynie. Kamil K. miał zabić swoją 61-letnią matkę zadając jej kilkadziesiąt ciosów siekierą i nożem w głowę oraz inne części ciała. Potem trzymał zwłoki przez dwa dni w mieszkaniu. W tym czasie miał znieważyć ciało kobiety.

Po przeprowadzeniu śledztwa prokuratura w Kętrzynie wystąpiła do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania karnego przeciwko Kamilowi K., z uwagi na jego niepoczytalność w czasie zdarzenia. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał ten wniosek za zasadny i zdecydował o umieszczeniu mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne.

Kamil K. był także podejrzany o zabójstwo swojej babci w 2007 roku. Wówczas również stwierdzono u niego niepoczytalność i osadzono go w szpitalu psychiatrycznym. W kwietniu 2020 roku, na podstawie opinii biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili, że nie zagraża już bezpieczeństwu, Sąd Okręgowy w Sieradzu zdecydował o zwolnieniu go ze szpitala.

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

Niepoczytalni i niebezpieczni sprawcy morderstw

Zamordował matkę i znieważył zwłoki. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Więcej w sąd okręgowy, umorzenie, znieważenie zwłok, zabójstwo matki
Rozpoczął się proces oskarżonych o zabójstwo w Dobrym Mieście

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo znajomego w Dobrym Mieście. Według prokuratury, doszło do tego nocą z 12 na 13...

Zamknij
RadioOlsztynTV