Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej opuścił areszt

Fot. policja

Kierowca, który jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, opuścił areszt za poręczeniem majątkowym. Było to możliwe na podstawie decyzji Sądu Okręgowego w Olsztynie.

– Zbigniew G. musiał zapłacić 50 tysięcy złotych – mówi sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik sądu. – Poręczenie majątkowe zostało już wpłacone i aktualnie wobec podejrzanego stosowane są także inne środki zapobiegawcze – dozór policji, zakaz opuszczaniu kraju oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Przypomnijmy, do wypadku doszło w listopadzie. Kierowca audi – według ustaleń prokuratora – jechał 190 km/h i uderzył w bok innego samochodu, który był w trakcie nieprawidłowego manewru zawracania. W wypadku zginęła prowadząca pojazd kobieta i jej pasażer.  Zbigniew G. uciekł z miejsca wypadku. Został jednak zatrzymany i aresztowany na okres trzech miesięcy.

Sąd Rejonowy w Olsztynie przedłużył tę decyzję, ale zaskarżył ją obrońca podejrzanego. Rozstrzygający tę sprawę sąd podkreślił, że stosowanie tymczasowego aresztowania nie może być traktowane jako wstępne odbywanie kary.

Za spowodowanie tego wypadku kierowcy wciąż grozi do 12 lat więzienia.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

Tymczasowy areszt dla kierowcy, który brał udział w tragicznym wypadku na ul. Bałtyckiej

 

 

Pędził z prędkością 190 km/h. 39-latek, który spowodował śmiertelny wypadek nie przyznaje się do winy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Samochód wpadł do kanału żeglownego koło Ostródy. Autem podróżowały 3 osoby

Kilkanaście minut przed godziną 13 samochód osobowy wypadł z drogi, przebił bariery ochronne na śluzie i z wysokości około 8 metrów wpadł do kanału żeglownego łączącego...

Zamknij
RadioOlsztynTV