Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podejrzani o zabójstwo mieszkańca Olsztynka trafili do aresztu. Mężczyzna zmarł od ciosu siekierą

Dwaj mężczyźni podejrzani o zabójstwo 56-latka w Olsztynku trafili do aresztu.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 24-letniego Łukasza O. i 31-letniego Stanisława N. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. W minioną środę 17 lutego mieli śmiertelnie ranić siekierą Ryszarda K.

Na policję zadzwonili zaniepokojeni sąsiedzi, którzy nie widzieli mężczyzny od kilku dni. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu zakrwawione zwłoki. Obaj podejrzani zostali zatrzymani w mieszkaniu należącym do ich kolegi. Ukrywali się w łazience, pod prysznicem. Byli kompletnie pijani.

Jak mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, dowody wskazują na to, że Łukasz O. i Stanisław N. najprawdopodobniej są winni.

W ocenie sądu zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu jest uzasadnione grożącą im surową karą, jak również obawą, że przebywając na wolności mogliby próbować wpływać na zeznania innych. Jeśli chodzi o Stanisława N. należy mieć na uwadze, że jest on podejrzany o użycie groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowanie wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery

– dodał sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Mężczyźni trafili do aresztu na 3 miesiące. Śledztwo w sprawie zabójstwa w Olsztynku prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, areszt, morderstwo, siekiera, zabójstwo, tymczasowy areszt
Policja wciąż szuka Joanny Marcińczyk z Białej Piskiej

Policjanci w dalszym ciągu szukają 35-letniej Joanna Marcińczyk z Białej Piskiej. Kobieta zaginęła 17 lutego. Od momentu wyjścia z domu nie nawiązała kontaktu z rodziną. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV