Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod prąd al. Warszawską. 22-latka straciła prawo jazdy

Fot. KMP Olsztyn

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na ul. Warszawskiej w Olsztynie. Młoda kobieta na skrzyżowaniu wjechała „pod prąd” i kontynuowała jazdę. Świadkami tego manewru byli policjanci grupy SPEED. Kobieta straciła prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

– Kobieta z osiedlowej ulicy Słonecznej wyjechała na ulicę Warszawską, ale zamiast wjechać na właściwy pas ruchu skręciła w najbliższy jej pas i tym samym jechała w stronę centrum Olsztyna pod prąd. Było to bardzo niebezpieczne, bo z przeciwka, we właściwy sposób jechały inne samochody, jeden musiał omijać seata – informuje oficer prasowa olsztyńskiej policji Anna Balińska.

00:00 / 00:00

Kobieta, która wiozła 3 pasażerów, pod prąd przejechała ul. Warszawską około 200 metrów. – Było to poważne zagrożenie – oceniła policjantka i powiedziała, że z tego powodu policjanci odebrali 22-latce prawo jazdy i sporządzą teraz wniosek do sądu o jej ukaranie.

Kierująca autem kobieta była trzeźwa.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/KMP Olsztyn
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Olsztyn, mandat, al. Warszawska, kierująca
Wyższe mandaty za wykroczenie. Nowe przepisy muszą jeszcze poczekać

Zaostrzenie stawek mandatów, które miało obowiązywać od początku grudnia, zostało przesunięte. Po poprawkach zgłoszonych przez senatorów, zmiany muszą poczekać co najmniej miesiąc. Wśród poprawek senatu jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV