Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Pocztowcy ostrzegają – świąteczne prezenty w internecie trzeba kupować najpóźniej do połowy grudnia

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

Aby mieć pewność, że świąteczny prezent kupiony przez internet dotrze przed Wigilią Bożego Narodzenia, trzeba go zamówić nie później niż w połowie grudnia. Pocztowcy twierdzą, że im wcześniej to zrobimy, tym lepiej. Tak wynika z analizy przeprowadzonej przez Pocztę Polską.

Ekspert rynku Arkadiusz Kawa z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wyjaśnia, że świąteczne prezenty najlepiej zamówić z jak największym wyprzedzeniem. Jego zdaniem, graniczny termin wypada około 15 grudnia. Arkadiusz Kawa zwraca uwagę, że sam konsument ma wpływ na szybkość dostawy. Kupujący może sprawdzić, czy sklep ma dany produkt w magazynie i czy znajduje się on daleko od jego miejsca zamieszkania. Arkadiusz Kawa doradza także dokładne wypełnienie formularza dostawy, tak, żeby kurier w razie potrzeby mógł się skontaktować.

Jerzy Garycki, odpowiedzialny w Poczcie Polskiej za logistykę szacuje, że w tym roku Polacy prześlą przed świętami około 15 procent paczek więcej niż rok wcześniej. Przypomina, że ubiegłoroczny tygodniowy rekord to 2 miliony dostarczonych paczek. Rekord dzienny, jak dodaje Jerzy Garycki, wynosi około pół miliona paczek. Przedstawiciel Poczty jest przekonany, że tegoroczne wyniki będą większe. Logistyk przypomina też, że przedświąteczny tydzień dostaw jest dłuższy niż zwykle, ponieważ wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę, a to oznacza, że listonosze i kurierzy mogą dostarczać paczki do soboty.

Z badań zleconych przez Pocztę Polską wynika, że jedna trzecia ankietowanych planuje zakupić przez internet więcej towarów niż rok wcześniej. Ponad 80 procent badanych chce zakupić prezenty jeszcze w listopadzie lub na początku grudnia. Klienci są skłonni czekać na przesyłkę od 2 do 3 dni. Takie oczekiwanie ma trzech na czterech klientów.

Autor: K. Tokarczyk (IAR)
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Boże Narodzenie, Poczta Polska
Pożegnanie z choinką

Zgodnie z niepisaną tradycją, po święcie Trzech Króli wiele osób żegna się ze swoją choinką. O ile rozebranie sztucznego drzewka lub wyrzucenie ciętej choinki nie stanowi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV