Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poczta Polska u progu cyfrowej rewolucji za 600 milionów złotych. „To będzie przełomowa strategia”

Fot. fotolia.pl

Niebawem będzie gotowa nowa strategia IT Poczty Polskiej, która ma spowodować jej transformację cyfrową. Budżet przedsięwzięcia to około 600 mln zł – informuje „Puls Biznesu”.

Gazeta podaje, że Poczta Polska, w której od końca czerwca funkcję wiceprezesa ds. rozwoju pełni Tomasz Janka, odświeża swoją strategię. Jej zarys dla całej grupy ma być gotowy pod koniec roku.

Strategia musi powstać szybko. Prace już się rozpoczęły i jesteśmy już po pierwszej serii warsztatów

– mówi cytowany przez „Puls Biznesu” wiceprezes Poczty Polskiej.

Jak informuje dziennik, prace zostały poprzedzone zmianami wewnętrznymi. Z Biura Spraw Międzynarodowych i Strategii wyłączone zostało Biuro Strategii, które ma za zadanie odświeżyć, a następnie monitorować jej realizację. Jest też nowy dyrektor biura, którym został Jakub Słupiński.

Równolegle do strategii całej grupy powstaje strategia IT. W pionie IT Poczty w ostatnim czasie miały miejsce liczne zmiany personalne.

Nowa dyrekcja dostała zadanie stworzenia strategii IT w ciągu 100 dni, czyli powinna ona być gotowa na koniec września 2019 r. Strategia ta będzie dość przełomowa

– zapewnia Tomasz Janka.

Operator odpowie w niej m.in. na pytanie, jaką rolę powinno pełnić IT w organizacji. Za jedną z kluczowych spraw do uregulowania w strategii wiceprezes uważa współpracę z dostawcami.

„Puls Biznesu” pisze też o realizowanych największych projektach Poczty.

Budżet całej naszej transformacji cyfrowej szacuję na około 600 mln zł i tu jest jeszcze kwestia zapewnienia tych pieniędzy. Oczywiście to w horyzoncie ok. pięciu lat. Docelowo ten wydatek się zwróci i wpłynie na obniżenie kosztów w grupie

– mówi Tomasz Janka.

 

Autor: Marcin Musiał (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poczta Polska, technologia, tranformacja cyfrowa, Tomasz Janka
Osoby niepełnosprawne mogą znaleźć zatrudnienie w Poczcie Polskiej. Spółka oferuje pracę osobom z orzeczeniem

Dodatkowe 360 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności planuje zatrudnić Poczta Polska do końca przyszłego roku. To element realizowanego programu "Praca – Integracja", w którym spółka uczestniczy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV