Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Początek 2022 roku z podwyżką stóp procentowych

Fot. pixabay

Rada Polityki Pieniężnej podniosła wszystkie stopy procentowe o 50 pkt. bazowych. Stopa referencyjna, główna stopa NBP, wzrosła z 1,75 proc. do 2,25 proc.

Jak poinformowała Rada Polityki Pieniężnej po wtorkowym posiedzeniu, Rada podjęła decyzję o podwyżce wszystkich stóp procentowych NBP o 50 pkt. bazowych. Decyzja RPP wchodzi w życie od 5 stycznia.

Zgodnie z wtorkową decyzją RPP, stopa referencyjna wzrosła do 2,25 proc., stopa lombardowa do 2,75 proc., stopa depozytowa do 1,75 proc., stopa redyskonta weksli do 2,3 proc., a stopa dyskontowa 2,35 proc.

Ostatniej podwyżki RPP dokonała na początku grudniu. Wówczas wszystkie stopy procentowe NBP wzrosły o 50 pkt. bazowych. W grudniu stopa referencyjna została do 1,75 proc., stopa lombardowa wzrosła do 2,25 proc., depozytowa do 1,25 proc., stopa redyskontowa weksli do 1,8 proc., a dyskontowa weksli do 1,85 proc.

To już czwarta podwyżka stóp procentowych NBP w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Autor: M. Siudaj (PAP)
Redakcja: K. Ośko

Stopy procentowe idą w górę. Kredyty będą droższe

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, Rada Polityki Pieniężnej
Potwierdzono pierwszy przypadek Omikrona na Warmii i Mazurach

Mamy pierwszy, potwierdzony przypadek zakażenia Omikronem - nowym wariantem koronawirusa - w Warmińsko-Mazurskiem. W kraju odnotowano już 72 przypadki. Zakażenie potwierdzono u pacjentki z powiatu giżyckiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV