Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po upalnym piątku zmiana pogody. W weekend deszcze i burze z gradem

Po upalnym piątku, na resztę weekendu synoptycy IMGW prognozują dla woj. warmińsko-mazurskiego spadek maksymalnych temperatur do 22-24 stopni Celsjusza. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

W piątek w ciągu dnia ma być bezchmurnie lub zachmurzenie małe, wieczorem na zachodzie wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna od 28 st. C na północnym wschodzie do 34 st. C na południowym zachodzie.

Synoptycy przewidują, że w nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów, głównie w czasie burz i na zachodzie województwa, lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 15 st. C na zachodzie do 19 st. C na wschodzie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, podczas burz możliwe porywy do 70 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Stopniowo od zachodu województwa coraz większe rozpogodzenia. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami i głównie na wschodzie także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów, głównie w czasie burz, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 22 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burz możliwe porywy do 65 km/h.

Na niedzielę IMGW prognozuje na Warmii i Mazurach zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, burza, deszcz
W czwartek upały niemal w całym kraju

W czwartek najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 36 stopni Celsjusza. W centrum także ciepło, tam 30 stopni. Poranek na wschodzie - jak podkreśla...

Zamknij
RadioOlsztynTV