Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po które książki olsztynianie sięgali najchętniej?

Olsztyńscy bibliotekarze jak co roku opublikowali listę najchętniej wypożyczanych książek. W minionych 12 miesiącach prym wiodła twórczość Lucindy Riley.

Tuż za nią znalazła się Joanna Jax, pisarka związana ze stolicą Warmii i Mazur. Ale olsztyńscy bibliotekarze przyjrzeli się także książkom, po które są najdłuższe kolejki. Tu zwyciężyła pozycja „Chłopki: opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak. Na tę książkę czeka obecnie ponad 160 osób. – Takie rankingi bardzo zachęcają do sięgania po pozycje w nich ujęte – uważa bibliotekarka Mira Linga-Cielecka.

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie zapisanych jest obecnie ponad 25 tys. czytelników, którzy w ubiegłym roku wypożyczali książki ponad 582 tys. razy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: I. Malewska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w książka, biblioteka, czytelnictwo, bibliotekarze, Joanna Jax, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Lucinda Riley
Bliższe Spotkania – 25.01.2024

O niebezpieczeństwie związanym z wchodzeniem na lód oraz czytelniczych trendach rozmawiały z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Co się dzieje z lodem na...

Zamknij
RadioOlsztynTV