DZIŚ: 12 °C pogoda dziś

PlusLiga. Porażka Olsztyna na otwarcie sezonu

Indykpol AZS Olsztyn przegrał inauguracyjny mecz sezonu z PGE GiEK Skrą Bełchatów 1:3. Mecz w hali Urania oglądał komplet kibiców.

150 dni minęło od ostatniego pojedynku w Uranii ze Stalą Nysa, w fazie play-off poprzedniego sezonu. Przez ten okres w klubie z Kortowa doszło do kilku istotnych zmian. Najważniejsza miała miejsce na ławce trenerskiej, na której Javiera Webera zastąpił Juan Manuel Barrial.Trener mówił po meczu o swoich spostrzeżeniach.

[TŁUMACZENIE] Można podzielić ten mecz na pierwszy i drugi oraz trzeci i czwarty set. W pierwszych dwóch partiach graliśmy nieźle. W drugiej mieliśmy kilka szans na odskoczenie na 3-4 punkty, ale nie wykorzystaliśmy ich. Potem posypaliśmy się w ataku. 6 autów w trzecim secie to na tym poziomie zdecydowanie za dużo, a rywal mylił się o połowę rzadziej

– powiedział.

Miłą niespodzianką był powrót do Olsztyna atakującego Jana Hadravy, który w ostatnich latach zdobywał punkty dla Galatasaray Stambuł. Zmiana nastąpiła także pod siatką, gdyż umową z Olsztynem związał się fiński rozgrywający Eemi Tervaportti.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli goście z Bełchatowa, którzy po kilku minutach prowadzili 5:2. Akademicy szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, które utrzymali do stanu 22:22. W końcówce w ataku i bloku brylował Janek Hadrava. Przy stanie 28:27 Bartłomiej Lemański zaatakował w aut i AZS cieszył się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

W drugiej odsłonie obie drużyny grały punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy najpierw wyszli na prowadzenie, a następnie powiększyli przewagę do czterech punktów, wygrywając seta do 21. Podobny przebieg miała trzecia odsłona. Od stanu 10:10 Skra wypracowała dwupunktowe prowadzenie, które dowiozła do końca seta, wygrywając go 25:22. Ostatni set to popis gry Bełchatowa. Goście kontrolowali wydarzenia na parkiecie i pewnie wygrali 25:18.

22 września Indykpol AZS Olsztyn zagra na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: Ł.Sadlak/ B.Świerkowska-Chromy za M. Świniarski

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
Inauguracja sezonu PlusLigi w Uranii. Indykpol AZS podejmuje Skrę Bełchatów

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn wracają do gry. Już w niedzielę, 15 września, inauguracyjny mecz PlusLigi w olsztyńskiej hali Urania. W ten weekend startują rozgrywki siatkarskiej PlusLigi...