Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Plaga oszustów w Elblągu. Fałszywi policjanci polują na łatwowiernych seniorów

Fot. pixabay.com

Kolejne oszustwa metodą „na policjanta” w Elblągu. W ostatniej chwili udało się zablokować przelew bankowy 60-latki na ponad 80 tysięcy złotych.

Oszczędności życia stracił natomiast 68-latek. Mężczyzna przekazał oszustom 100 tysięcy złotych. Relacjonuje komisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

Cała sytuacja miała swój początek od telefonu na numer stacjonarny. Zadzwonił oszust, który podając się za policjanta CBŚP powiedział, że dowodzi akcją przeciwko hakerom, którzy czyszczą konta bankowe. Udało mu się namówić rozmówcę do wypłacenia wszystkich pieniędzy, które ma w banku, a następnie do ich zapakowania w reklamówkę i wyrzucenia do pobliskiego śmietnika.

Mężczyzna uwierzył i właśnie w ten sposób przekazał pieniądze oszustom.

Policja po raz kolejny przypomina, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o pieniądze. Jeżeli nie jesteśmy pewni tożsamości osób, które do nas dzwonią, powinniśmy skontaktować się ze swoimi bliskimi, albo z policją.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, oszust, senior
Marcin Kazimierczuk: Nie wszyscy otrzymali wystarczającą pomoc finansową, rekordzistą jest Elbląg

Gościem Porannych Pytań elbląskiej redakcji Radia Olsztyn jest Marcin Kazimierczuk, wiceprzewodniczący klubu PiS w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Na antenie mówił o pieniądzach i wsparciu gmin z...

Zamknij
RadioOlsztynTV