Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PKP zaczyna realizować rządowy program. Region zyska nowe przystanki i połączenia kolejowe

Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Mieszkańcy Wietrzychowa w powiecie nidzickim będą mieli dostęp do kolejowych połączeń m.in. w kierunku Olsztyna, Nidzicy i Działdowa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Program zwiększy dostęp do kolei i obejmuje ponad 300 zadań, w tym 6 na Warmii i Mazurach. Nowy przystanek w Wietrzychowie to likwidacja wykluczenia komunikacyjnego i zapewnienie lepszego dostępu do kolei mieszkańcom mniejszych miejscowości. Planowany jest tam peron o długości 150 metrów. Wysokość obiektu ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przewidziano wiatę, ławki, czytelne oznakowanie, energooszczędne oświetlenie i tablice informacyjne. Osobom o ograniczonej możliwości poruszania dostęp do pociągów ułatwi pochylnia. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym roku, a zakończenie pod koniec 2022 r.

W rządowym programie uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. W województwie warmińsko-mazurskim projekt obejmuje 6 przystanków. W planach, oprócz Wietrzychowa, jest m.in. budowa nowych przystanków w Nikielkowie i Kolnie, a także wydłużenie peronów w Pasłęku, Działdowie oraz Łankiejmach.

 

Autor: B. Gajlewska/PKP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, modernizacja, rządowy program, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Przetarg rozstrzygnięty po raz kolejny. Znamy wykonawcę dworca Olsztyn Główny

PKP S.A. po raz kolejny rozstrzygnęły przetarg na wybór wykonawcy nowego dworca Olsztyn Główny. Koszt prac wyniesie prawie 71 milionów złotych. Nowy obiekt kolejowy wybuduje w...

Zamknij
RadioOlsztynTV