Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przetarg rozstrzygnięty po raz kolejny. Znamy wykonawcę dworca Olsztyn Główny

Wizualizacja nowego Dworca Głównego w Olsztynie

PKP S.A. po raz kolejny rozstrzygnęły przetarg na wybór wykonawcy nowego dworca Olsztyn Główny. Koszt prac wyniesie prawie 71 milionów złotych.

Nowy obiekt kolejowy wybuduje w Olsztynie poznańska firma TORPOL. Zanim jednak rozpoczną się pracę – musi dojść do podpisania umowy pomiędzy kolejami a firmą budowlaną. Jak powiedział Radiu Olsztyn Bartłomiej Sarna z zespołu prasowego Polskich Kolei Państwowych, do przejścia pozostało jeszcze kilka procedur.

Podpisanie umowy z wykonawcą będzie możliwe po zakończeniu terminu przewidzianego na odwołanie ze strony innych oferentów, a także po kontroli zamówienia przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

00:00 / 00:00

Prace budowlane związane z inwestycją powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, firma, która wygrała pierwszy przetarg na budowę, z początkiem września zrezygnowała z przystąpienia do umowy.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, Olsztyn, kolej, dworzec, przetarg
Konkursy, warsztaty filmowe oraz wyjątkowi goście na WAMA Film Festival

Konkurs filmów długich i krótkich, filmowa sekcja młodzieżowa czy międzynarodowe warsztaty czekają na tych, którzy wezmą udział w kolejnej, ósmej już edycji WAMA Film Festival. Tegorocznym...

Zamknij
RadioOlsztynTV