Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PiS: tarcza antykryzysowa to dobra i właściwa pomoc. PSL: ten pakiet nic nie daje większym przedsiębiorstwom

Zbigniew Ziejewski i Wojciech Kossakowski

O przyjętej przez Sejm tarczy antykryzysowej w Porannych pytaniach Radia Olsztyn dyskutowali posłowie: Wojciech Kossakowski z PiS i Zbigniew Ziejewski z PSL-u.

Głównym celem pakietu ustaw, podpisanym już przez prezydenta, jest zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, ochrona zatrudnienia oraz świadczenie postojowe.

Wojciech Kossakowski z Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że to dobre rozwiązania:

W sytuacji, w której się znajdujemy, ta pomoc jest dobra i właściwa w moim przekonaniu.

Zbigniew Ziejewski twierdzi z kolei, że na zmianach w prawie skorzystają tylko mikro i małe przedsiębiorstwa

Natomiast dla większych przedsiębiorstw, zatrudniających 250 osób i więcej, ten pakiet niczego dobrego nie daje. Przedsiębiorcy chcieli podnieść wynagrodzenie poziomu postojowego o więcej niż 40%.

Goście Porannych pytań dyskutowali również o zmianach w kodeksie wyborczym rozszerzające możliwość głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich.

Politycy PSL-u mają wątpliwości, czy jeśli doszłoby do wyborów, udałoby się skompletować komisje wyborcze – powiedział Zbigniew Ziejewski:

Coraz więcej wójtów, burmistrzów, prezydentów pisze i apeluje na stronach internetowych, że nie będą narażać swoich mieszkańców, żeby brali udział w komisjach wyborczych.

Takich wątpliwości nie ma poseł PiS Wojciech Kossakowski:

Rozmawiałem z osobami, które wcześniej zgłaszały chęć bycia w komisji i 100% z nich potwierdza, że mogą w tym uczestniczyć.

Dodajmy, że wczoraj posłowie PiS złożyli również projekt ustawy przewidujący możliwość głosowania korespondencyjnego dla wszystkich obywateli.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Wojciechem Kossakowskim i Zbigniewem Ziejewskim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, posłowie, wybory prezydenckie, głosowanie korespondencyjne, Wojciech Kossakowski, Zbigniew Ziejewski, koronawirus
Nie żyją dwie osoby zakażone koronawirusem. Kolejny przypadek COVID-19 w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o kolejnych 2 przypadkach śmiertelnych. Wśród zakażonych jest osoba z Warmii i Mazur. Młoda kobieta z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV