Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Żuchowski: PSL musi zmienić przyzwyczajenia

Piotr Żuchowski. Fot. zbiory prywatne

Mamy rozpoznawalne nazwiska, ale okazuje się, że jest to za mało, by osiągać wysokie wyniki w wyborach parlamentarnych – mówił w Porannych Pytaniach Piotr Żuchowski, przewodniczący Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego i członek Rady Naczelnej PSL.

PSL wygrał w 2014 roku wybory samorządowe, ale jak powiedział Piotr Żuchowski nie był to efekt umieszczenia listy jego partii na pierwszej stronie książeczki wyborczej. Mogło to mieć pozytywny wpływ, ale nie decydujący.

Byliśmy na pierwszych miejscach we wszystkich województwach, jednak nie wszędzie osiągnęliśmy dobry wynik – mówił w Radiu Olsztyn. Przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego dodał, że ostatnie wybory parlamentarne pokazały, że lokalne działania to za mało, bo albo trzeba mieć koncepcję ogólnopolską, albo nie osiąga się zamierzonego celu. Zdaniem gościa Porannych Pytań jego ugrupowanie musi zmienić przyzwyczajenia, które są takie same od dziesięcioleci.

Członek Rady Naczelnej PSL zaznaczył, że w dzisiejszych czasach przeobraża się scena polityczna, i to nie tylko w Polsce. Partie zamiast stawiać na działania empiryczne, sprawdzalne, stawiają na retorykę dopracowaną piarowo i komunikacyjnie.

Nawiązał także do propozycji wprowadzenia najniższego wynagrodzenia, które miałoby wynosić 2000 złotych. Pomysł Prawa i Sprawiedliwości pochwalił Władysław Kosiniak-Kamysz i dodatkowo zaproponował podwyższenie minimalnej stawki godzinowej z 12 do 14 złotych. Z takimi pomysłami nie zgadzają się przedsiębiorcy, których nie stać na takie stawki. – Byłbym dużo bardziej ostrożny w tak daleko idących deklaracjach w obszarze gospodarki niż przewodniczący partii – podkreślił Piotr Żuchowski.

W tym roku odbędą się wybory w PSL. Szefem warmińsko-mazurskich struktur nie będzie Stanisław Żelichowski, który publicznie ogłosił swoją decyzję. Gość Porannych Pytań raczej nie zamierza startować w wyborach.

 Z Piotrem Żuchowskim rozmawia Leszek Cimoch

00:00 / 00:00

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, wybory, Polskie Stronnictwo Ludowe, wybory samorządowe, Piotr Żuchowski, sondaże
Sąd okręgowy w Olsztynie powtórzy głosowanie na prezesa

Będzie powtórne głosowanie nad kandydaturą na prezesa sądu okręgowego w Olsztynie. Kadencja poprzedniego prezesa wygasła w kwietniu, wtedy w głosowaniu sędziowie poparli Danutę Hryniewicz, zgłoszoną przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV